E-Shop


Maľovaná cyklomapa Gemer - Malohont deťom

9788081441714
€2.51
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081441714
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2018
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Naplňte si batohy, zbaľte mapu a vyrazte za dobrodružstvami od Tisovca a Jelšavy až po maďarskú hranicu alebo od Fiľakova až po Tornaľu. Takto prekrižujete celú mapu a objavíte krajinu vyhasnutých sopiek v Cerovej vrchovine, Drienčanský kras, jaskyne, vodné nádrže či skvelú vodu na kúpanie v Teplom vrchu.

V Sirku-Červeňanoch je zase zachovaná vysoká pec, ktorá kedysi slúžila na spracovanie železnej rudy. Pri práci uvidíte rôznych remeselníkov. Čipkárov, šindliarov, zvonárov, hrnčiarov alebo šikovné gazdinky, ktoré popri všetkej práci stíhajú ešte aj tkať parádne koberce.

Gemersko-malohontský región je plný všelijakých cyklistických trás. Spájajú mestá a dedinky, v ktorých vždy objavíte čosi nové, zaujímavé a možno aj celkom nečakané. Cestičky sú zvlnené, no nečakajú vás žiadne ťažké trate, ktoré by ste vy alebo vaše bicykle nezvládli.

Poveziete sa po pokojných cestách, kadiaľ nechodí veľa áut. No stále myslite aj na bezpečnosť, reflexné pásiky a prilbu. Na svojich potulkách uvidíte množstvo krásnych miest a dívať sa budete na kopce s hradmi, kaštieľmi a občas zakopnete aj o nejaké tie archeologické náleziská. Na Gotickej ceste objavíte krásne staré kostolíky a v nich maľby starých majstrov. Po dlhom dni na sedadle bicykla si môžete oddýchnuť v kúpeľoch alebo ochutnať to, čo tento skvelý región ponúka. Určite si oblížete všetky prsty.

Skúste tieto zaujímavá trasy:
  • Rimavské Brezovo – Drienčany
  • Teplý Vrch – Dražice – Veľký Blh
  • Koniarska cyklotrasa
  • Teplý Vrch – Rovné


Chcete aby vaše dieťa nebolo v zajatí počítačových hier, tabletov či mobilov, ale aby sa aj hýbalo a malo radosť z pohybu?
Tak neváhajte a začnite s ním aktívne športovať. Cyklistika môže byť tou správnou voľbou.

Neviete kam vyraziť? Chcete sa dozvedieť aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Gemer - Malohont deťom a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Vyberte si svoj cieľ a pripravte sa na cyklovýpravu napríklad na niektorý z hradov, napr. Šomošku, alebo Fiľakovský hrad, schladiť sa v jaskyni s neopakovateľnou výzdobou, alebo si zaplávať v niektorom z kúpalísk. A keď sa rozhodnete, pozrieť si región z vrchu, máte k dispozícií niekoľko rozhľadní. Takže je naozaj z čoho vyberať. Je to len na vás.

Čo je na maľovanej cyklomape Gemer - Malohont deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • pre deti je v mape aj súťaž
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov
Partneri projektu sú: Slovenský cykloklub, Úsmev ako dar, Detská tour Petra Sagana a ďalšie subjekty regiónu Gemer – Malohont.
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This