E-Shop


Narodený v znamení rybára

9788081443244
€24.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 978-80-8144-324-4
Vydavateľ: CBS spol., s.r.o.
Dátum vydania: 2022
Vydanie: 1. vydanie
Počet strán: 192
Jazyk: slovenčina
Autor: Miroslav Druga

Na trh prichádzame s jedinečnou knihou o rybách a rybároch, ktorá má pomôcť obnove Hrona po ekologickej kalamite. Kniha Narodený v znamení rybára je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane. Výťažok z predaných výtlačkov poputuje na zarybnenie rieky Hron, ktorú v júli 2021 postihla azda najväčšia ekologická katastrofa v dejinách.

Vydaním tejto jedinečnej ilustrovanej knihy, chceme pomôcť miestnej organizácii slovenského rybárskeho zväzu v Žiari nad Hronom, ktorá sa snaží vrátiť život rieke Hron.

Z každej predanej knihy pôjde polovica zisku práve tejto organizácii, ktorá sa snaží obnoviť život v rieke HRON.

Referencie:

„Radosť čítať. Je to text veľmi kultivovaný, pútavý, Mirko, výborný v štylistike, je pisár par excellence. Rešpekt a klobúk dole! To neslobodno považovať za akési lacné „kurizovanie“ autorovi, to je fakt. Je dobré, že sa nedržal nejakej strohejšej podoby textu, ktorá pristane skôr literatúre faktu, ale svoje myšlienky a spomienky rozvinul do epickej polohy a podoby, a tak dielo dostalo výsostne literárny rozmer, k čomu výrazne prispievajú mimoriadne pozorovacie a rozprávačské schopnosti autora. Darmo – príbeh je príbeh, a ten má, vedno s epickými danosťami autora – schopnosť upútať čitateľa."
Fedor Mikovič – bývalý rozhlasový redaktor popularizujúci krásy Slovenska, autor či spoluautor mnohých kníh o jeho zabudnutých kútoch, kurátor a propagátor diel našich umelcov a laureát Európskej ceny pre spisovateľov a publicistov

„Milé, kompaktné dielko, ktoré som „zhltol“ za jeden neskoro zimný večer. Autor citlivo, s dôrazom na prežité detaily opisuje svoje rybárske začiatky, do ktorých vkladá svoju pozitívnu emóciu. Odporúčam najmä chlapcom v predtínedžerskom veku so záujmom o prírodu, o rybárčenie..."
Jaroslav Bodnárik – poľovník, publicista, zakladateľ skupiny Horehronskí chlopi

„Narodený v znamení rybára od p. Miroslava Drugu je príjemným čítaním knihy na jeden dych. Mladosť, zvedavosť, naberanie skúseností, zručnosť, ale aj túžba po poznaní, prerástla vo vášeň, ktorá prináša autorovi vnútornú slobodu pri vode. Osobnostný vývoj mladého chlapca až po dospelého človeka-rybára je s celoživotným odstupom nielen živou a trvalou spomienkou, ale aj spoveďou, ktorú je potrebné uchovať v tejto časovej schránke v podobe peknej knižky. Aj napriek ľahkosti, s akou píše autor riadky, je kniha pre čitateľa pomerne náročná na priame sústredenie sa deja. Každý, kto sa v nej aspoň trošku „nájde“, si pri čítaní rád zaspomína aj na svoje vlastné spomienky. A to sa stalo aj mne."
Ing. Štefan Engel, PhD. – riaditeľ múzea vo Svätom Antone

„V knize je krásně popsaný počátek rybolovu mladého rybáře a jeho pouto k přírode. Při čtení jsem si i já zavspomínal, jak jsem začal chodit k řece, která mi učarovala. Tato kniha je určena jak pro začínající rybáře, tak i pro zkušené bardy, kteří mohou zavspomínat na svoje dětství. V dnešní uspěchané době je tato kniha doslova balzámem na nervy."
Michal Simčo – rybár, cestovateľ


Pozrite si knihu v on-line listovači

Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This