Ocenená kniha o slovenských horách

5. 08. 2019Knihy

Do Banskej Bystrici pricestovalo ocenenie z medzinárodnej knižnej scény. Kniha leteckých fotografií „Slovenské hory z neba“ autorského kolektívu okolo pilota a fotografa Milana Paprčku  z vydavateľstva CBS získala druhé miesto na 3. ročníku medzinárodnej súťaže Najlepšie publikácie o horách, ktorej organizátormi sú Veľtrh v Krakove, Centrálne stredisko horskej turistiky Poľského turisticko-vlastivedného spolku a vydavateľstvo Karpaty v Krakove.

Do súťaže, ktorú vyhlasujú v rámci prestížneho medzinárodného knižného veľtrhu v Krakove, sa zapojilo 38 vydavateľstiev zo 6 krajín. Kniha leteckých fotografií, ktorá vyšla v druhej polovici vlaňajšieho roka, je zbierkou jedinečných pohľadov na slovenské horstvá. Stala sa druhou najlepšou vo svojej kategórii v medzinárodnej konkurencii kníh o horských oblastiach zo všetkých kontinentov, ako aj kníh o témach, ktoré hôr viac či menej týkajú, ako sú napríklad geológia, príroda a jej ochrana, dejiny, pamiatky, etnografia a iné.

V Krakove sa o priazeň poroty uchádzalo celkovo viac ako stovka titulov v rôznych kategóriách, od turistických sprievodcov, cez populárno-vedecké publikácie, monografie, krásnu literatúra s horskou tematikou, mapy, atlasy a encyklopédie, slovníky až po albumy. Kynceľovské „Slovenské hory z neba“ získali druhé miesto v kategórii práve v posledne menovanej kategórii.

Pin It on Pinterest

Share This