Pezinok a okolie z neba

12. 09. 2022Novinky

S našimi krídlami dnes poletíme na západné Slovensko, pozrieť sa na mesto, ktoré už od roku 1208 svojim náručím chránia siahodlhé Malé Karpaty. Vinohradnícke mesto s vyše osemsto ročnou históriou leží vzdialené len osemnásť kilometrov od nášho hlavného mesta a otvára tak svoje brány do oázy pokoja každému, kto túži nazrieť dnu, napiť sa lahodného vína, či spoznať históriu a pamiatky, ktoré mesto Pezinok a jeho okolie ponúka.

Pezinok bol na svojom počiatku banskou osadou, no po prvej písomnej zmienke trvalo len zopár storočí a Pezinok sa veľmi rýchlo pretvoril na vinohradnícke mestečko, ktorým je dodnes. V roku 1647 vďaka priazni kráľa Ferdinanda III. dostali obyvatelia Pezinka dlho očakávané a vytúžené výsady a privilégiá, ktoré z Pezinka urobili slobodné kráľovské mesto.

Vinárske mesto za vyše osemsto rokov zažilo mnoho a nebolo v tom samo. Nemožno opomenúť blízku historickú Modru, ktorá zaiste dopĺňa krásy a skvosty tohto hroznového regiónu. 

Zvedavým návštevníkom môžu mestá ponúknuť pestrý program, z ktorého sa dá vyňať napríklad Pezinský festival Víno pod hviezdami, či Modranské vinobranie.

Poďte doň s nami nazrieť očami, aké človek nedostal. Poďte sa s nami pozrieť na Pezinok a jeho okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Pezinok a okolie , v tom najlepšom svetle. Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Pin It on Pinterest

Share This