Považská Bystrica a okolie z neba

7. 09. 2020Novinky

Na strmom pieskovcovom brale na pravom brehu Váhu vypína sa hrad, ktorého silueta je jedným zo symbolov Považia. V časoch, keď bol najmocnejší, týčili sa nad jeho hradbami tri hranaté obranné veže a ich obraz sa dostal do erbu neďalekého mesta. To mesto sa dlho volalo jednoducho Bystrica, podľa riečky, čo tadiaľ pretekala. No keď sa časom zistilo, že Bystríc je na Slovensku niekoľko a každá postupne dostala svoj prívlastok, túto nazvali Považská.

Považská Bystrica a okolie z neba

Na začiatku 16. storočia ju okrem centra tvorili iba tri ulice, no už vtedy v nej prosperovali tradičné remeslá ako krajčírstvo, obuvníctvo, hrnčiarstvo či kožušníctvo. V období rozmachu cechov bola v slovenských dejinách veľmi výnimočným sídlom, pretože jedine tu sa v cechových štatútoch ako jazyk používala výlučne slovenčina.

Považská Bystrica a okolie z neba

Moderná Považská Bystrica sa začala intenzívne rozvíjať v časoch prvej Československej republiky. Na dávnu tradíciu remeselných cechov nadviazala významná strojárska výroba a mesto razom rýchlo rástlo.

Považská Bystrica a okolie z neba

Dnes je centrom živého regiónu, obklopeného tromi pohoriami – Javorníkmi, Strážovskými a Súľovskými vrchmi. Príroda okolo Považskej Bystrice ukazuje svoje nádherné diela, ktoré svojou povestnosťou lákajú na spoznávanie: Súľovské skaly, Manínska tiesňava a Kostolecká tiesňava sú vari tie najznámejšie zo všetkých tunajších čarokrásnych výtvorov.

Považská Bystrica a okolie z neba

Kraj, ktorý odjakživa lákal ľudí svojou priaznivou klímou malej kotliny, obkolesenej prstencom hôr, úrodnou pôdou a výhodnou polohou na dôležitej ceste popri Váhu, sa teraz chystá ukázať svoju jedinečnosť na dychberúcich záberoch v pripravovanej knihe Považská Bystrica a okolie z neba.

Považská Bystrica a okolie z neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Považská Bystrica a okolie z neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Považskú Bystricu a okolie , v tom najlepšom svetle.

Považská Bystrica a okolie z neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Považská Bystrica a okolie z neba

Zavolajte ešte dnes regionálneho manažér nášho vydavateľstva  Ing. Petra Beňová na tel.číslo 0904 543 58alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This