Príbeh Hrona – 360° videomapa

3. 05. 2022Novinky

Pripravujeme nový unikátny projekt – 360° videomapu Príbeh Hrona

Vytvorili  sme jedinečné 360° videomapy,  ktoré netradičným spôsobom mapujú daný región. Medzi zmapované územie patrí Biela Orava, Vysoké Tatry, Demänovskú dolinu,Malá Fatra. Práve v týchto dňoch začíname v malebnom prostredí Hrona.

Vedeli ste že…

  • Hron má 298 km
  • Hron je druhá najdlhšia rieka, ktorá tečie celá územím Slovenska.
  • Hron pramení v Horehronskom podolí, na styku s Nízkymi Tatrami a Spišsko-gemerským krasom, na juhovýchodnom úpätí Kráľovej hole a juhozápadne od sedla Besník 
  • Hron ústi do Dunaja juhovýchodne od obce Kamenica nad Hronom

Virtuálne sa preleťte ponad Hron
Radi by ste sa propagovali naozaj originálnym spôsobom, ale dochádzajú Vám nápady? Chcete zaujať obyvateľov a návštevníkov svojej obce, potešiť svojich obchodných partnerov a alebo naučiť deti vo Vašej škole zaujímavé veci o Vašom regióne? Potom pre vás máme jedinečnú ponuku! Staňte sa súčasťou 360° videomapy Príbeh Hrona!

Videomapa zobrazuje región v okolí rieky Hron úplne iným spôsobom – vo virtuálnej realite. Najprv s 360° kamerou pripevnenou na bruchu lietadla. Preletíme celý Hron od prameňa až do jeho ústia. Následne do videa kartografi a animátori zapracujú popisky jednotlivých obcí, riek, pohorí a ďalších zaujímavostí.

Pre náročnejších z Vás máme pripravený aj hovorený komentár a transparent virtuálne umiestnený na lietadle, ktorý môže o Vašej obci, firme či škole prezradiť oveľa viac. To všetko si potom môžete vychutnať vo virtuálnej realite na Vašom počítači, smartfóne či tablete. Najlepší zážitok ale získate s VR okuliarmi, kedy budete mať pocit, ako by ste skutočne boli v lietadle a užívali si región z pohľadu vtákov!

Pozrite si ukážku, ako taká 360° videomapa bude vyzerať

Získajte originálny prezentačný produkt
Zapojením sa do projektu, nezískate len „miesto“ v 360° videomape regiónu v okolí Hrona. Navyše budete mať možnosť sa propagovať zaujímavým spôsobom v rámci Vášho regiónu. Pilotná videomapa zachytávajúca Vysoké Tatry má na YouTube viac ako 400 000 zhliadnutí. Môžete si tak byť istí, že Vaše video uvidí tisíce ľudí. K tomu od nás obdržíte aj VR okuliare, ktoré znásobia zážitok z vytvorenej 360 ° videomapy.

A pre skutočných nadšencov máme aj pri tomto projekte pripraveného partnera na mieru, ktorý Vám zabezpečí okrem videa celého regiónu aj Vaše vlastné video, v ktorom bude iba časť zobrazujúci Vašu obec, firmu či školu. To všetko doplnené o vlastný úvod a záver videá, vlastný komentár a hudby na mieru, samozrejme umiestnenie aj tohto samostatného videá na YouTube kanál a určitý počet kusov VR okuliarov navyše.

Zapojte sa aj Vy
Projekt 360° videomapa Príbeh Hrona  štartuje práve v týchto dňoch. Aby sme si boli istí, že Vám dáme dostatočný čas a priestor, neváhajte a spojte sa s naším regionálnym projektovým manažérom.

Pre viac infromácií nás kontaktujte na e-maily: . Radi vám odpovieme na Vaše otázky.

Tak neváhajte a zapojte sa do jedinečného projektu aj Vy!

Neďaleko, južne vodnej nádrže Teplý vrch, letíme ponad kaštieľ Veľký Blh s veľkým anglickým parkom. Najpôsobivejší z kaštieľov Gemera je v obci Kráľ (MFP 35). Je naozaj kráľovský a jeho neoddeliteľnou súčasťou je kaplnka väčšia než miestny kostol, ktorá slúžila výlučne pre potreby tunajšej šľachty. Ak nechceme zaletieť do Maďarska, točíme to na západ a po minúte letu sme nad kúpeľmi v Číži. Tu stojí za fotku typická kúpeľná architektúra. Odtiaľto letíme západným smerom buď ponad Rimavskú Sobotu s pekným námestím, alebo južnejšie ponad nevšednú krajinu Cerovej vrchoviny, ktorá má sopečný pôvod. Tým, čo vidia všade erotiku a kadečo im behá po rozume, mieste zaoblené kopce budú pripomínať ženské krivky. Uprostred tejto zaujímavej krajiny nájdeme zrúcaninu hradu Hajnáčka, ktorá splýva zo skaliskami na kužeľovitom kopci nad rovnomennou obcou (MFP 36). Táto lokalita má extra význam pre archeológov. Odtiaľto sa prenesieme nad hrad Šomoška, ležiaci presne na štátnej hranici (MFP 37). Takže, ak ho chcete obletieť z juhu, už ste v Maďarsku a potrebujete letový plán. Zo Šomošky ľahko dovidíte na neďaleký maďarský strážny hrad Šalgó. Tunajšie hrady hrali kľúčovú úlohu v protitureckých vojnách a najsilnejší príbeh z nich má Fiľakovský hrad (MFP 38). Je v ňom zriadené múzeum a vďaka blízkemu letisku ho odporúčam pozrieť. 

Z Fiľakova už máme kúsok na letisko Lučenec pri obci Boľkovce (LZLU), ale ešte pred pristátím si pozrime mesto (MPF 39). Lučenec je centrum Novohradu a okrem historických stavieb ho charakterizujú aj miestne dvojičky, také mini-pídi mrakodrapíky. Legenda hovorí, že raz na lučeneckom námestí sedel turista na káve a zrazu vidí ako do jednej dvojičky vpáli rogalo. Ani sa nestačil spamätať a zrazu prásk! Ďalšie rogalo vrazilo do druhej dvojičky. Chudák vydesený sa pýta čašníka, že čo to? A ten mu hovorí: „To viete, chudobný kraj, chudobní teroristi“. Tak hej, Novohrad s Gemerom patria medzi najbiednejšie regióny na Slovensku. Ale sú krásne. No, iste vám je už vo vzduchu dlho, tak sadneme. Posledným letiskom v kraji, na ktoré upozorním, je Lučenec – Boľkovce (LZLU), kde sa 2x odohrali Majstrovstvá sveta v parašutizme (MFP 40). Je tu 800m dlhá asfaltová plocha. Na letisku je veľmi pekný štýlový letecký bufet, ktorý je ale väčšinou zatvorený. Sídli tu tiež Slovenská letecká federácia, ktorá zastrešuje ultralighty nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Natankovať sa tu ale oficiálne nedá. Tak, oddýchnite si, pozdravte miestnych aviatikov My sa týmto pristátím rozlúčime s Banskobystrickým krajom z neba.

Pin It on Pinterest

Share This