Prievidza a okolie z neba

12 júla, 2019

Knihy

Obkolesený vencom pohorí rozprestiera sa na hornom toku rieky Nitra región, oplývajúci bohatým prírodným, kultúrnym i technickým dedičstvom. Prievidza a jej okolie dlhé desiatky rokov žila hlavne jednou dominantnou činnosťou – ťažbou hnedého uhlia. Baníctvo preto v modernej histórii určilo charakter oboch najľudnatejších sídiel – Prievidze aj Handlovej.

Stačí však jeden široký pohľad na krajinu medzi zalesnenými vrchmi a veľmi rýchlo si uvedomíme, že slávu a známosť ťaží táto zem nielen zo svojich hnedouhoľných útrob, ale aj z hĺbky svojej bohatej histórie.

Napríklad Bojnický zámok. Jeden z najromantickejších zámkov na Slovensku stojí pri baníckej metropole v tom najtesnejšom susedstve, aké môže mesto s iným mestom mať. Z kabíny lietadla uvidíte veže zámku i siamské spojenie dvoch miest tak, ako sa to nedá zo žiadneho miesta na zemi. Dokonca ani z nedávno postavenej novej výškovej atrakcie, bojnickej vyhliadkovej veže.

Z lietadla môžete obdivovať prievidzský okres úplne novým pohľadom. Polia okolo Bystričian vám môžu ľahko pripadať ako umelecká mozaika poľných farieb. Kostoly a kaplnky kalvárie v Nitrianskom Pravne vyzerajú ako kŕdeľ húsiat, plaviacich sa jesennou krajinou, kým jazierka v Sebedraží sa jedno vedľa druhého zrkadlia ako bacuľatá vodná rodinka. A strmé zrázy sopečných masívov Veľkého a Malého Griča? To určite musí byť nejaký geologický import z úplne inej doby či kontinentu.

Fantázia pritiahnutá za vlasy? Nuž, čoskoro sa budete môcť sami presvedčiť, či a ako za ne predstavivosť potiahne aj vás. A to dokonca bez toho, aby ste sa museli vtesnávať do kokpitu lietadla. Pretože všetky tieto a mnohé ďalšie pohľady z oblohy na hornonitriansky okres sa objavia v knihe Prievidza a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Prievidza a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva  Ing. Miroslavu Osvaldovú na tel.číslo 0905 713 885 alebo napíšte e-mail na osvaldova@cbs.sk. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.