Revúca a okolie z neba

14. 11. 2019Novinky

„V srdci Slovenského rudohoria, rozsiahlej horskej oblasti Západných Karpát, zostávali neprístupné pralesy Muránskej planiny človekom dlho nedotknuté. Jedna z najzachovalejších krasových oblastí Slovenska dnes víta návštevníkov majestátnosťou svojich strmých bralnatých úbočí, hlbokých lesnatých dolín a malebnosťou horských lúk.“

Vari neexistuje lepšie predstavenie okolia Revúcej, ako toto privítanie v Národnom parku Mutránska planina . Okres pod srdcom Slovenska je pretkaný tromistovkami kilometrov vyznačených turistických trás a vyše dvesto kilometrami cyklotrás. Práve vďaka týmto cestičkám je možné spoznávať nielen jedinečnú prírodu a jej krásy, ale aj kultúrne a historické hodnoty regiónu.

Revúcu skoro všetci dobre poznáme z učebníc dejepisu ako jedno z centier slovenského národného a kultúrneho života. Na jeseň roku 1862 tu vznikla prvá úplná slovenská stredná škola v celej histórii nášho národa. Susedná Jelšava so svojou bohatou baníckou a železiarskou tradíciou tvorí jedno zo vzácnych miest medzinárodnej Gotickej cesty . A celkom na juhu postavená Tornaľa leží na území, ktoré bolo obývané už v dobe bronzovej.

Slovenské rudohorie je najrozsiahlejším pohorím na Slovensku. Vďaka svojej členitosti a neprístupnosti si obrovské časti týchto zalesnených hôr zachovali svoj prirodzený ráz. Ľudská civilizácia sem oddávna prenikala za nerastným bohatstvom, a hoci čo-to z prírodnej krásy vzala, mnohé nevyčísliteľné poklady sotva dotknuté zanechala.

Keď sa dnes pri opise revúckeho regiónu spomína akási zašlá sláva či dokonca chudoba, je najvyšší čas pozrieť sa na tento horský svet cez letecké zábery z pripravovanej knihy Revúca a okolie z neba. Čo vidíte, sa sotva dá nazvať inak, ako obrovským krajinným bohatstvom.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Revúcu a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This