Sabinov a okolie už má svoju knihu „z neba“

10. 11. 2020Knihy

Sabinov a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba prichádza k vám. Najnovší prírastok Sabinov a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto a jeho okolie, ktoré leží doline horného toku rieky Torysy v originálnom pohľade „z neba“.

Okolie Sabinova sa geograficky rozprestiera v širokej doline horného toku rieky Torysy medzi pohoriami Čergov, Levočské vrchy a Bachureň. Historicky a kultúrne patrí tento kút našej krajiny do šarišského regiónu. Jedným z klenotov Šariša je samotné okresné mesto Sabinov. Pýši sa stredovekým námestím, čarovnými bočnými uličkami či romantickými baštami a múrmi niekdajšieho mestského opevnenia. Bohatou históriou sa môže pochváliť aj okolie Sabinova. Z výšky na región hľadia starobylé hradné múry Hanigovského hradu a hradu Kamenica. Spolu s neďalekými hradmi, Šarišským hradom a hradom Plaveč, za najväčšej slávy tvorili ochrannú líniu obchodnej cesty vedúcej hornou Torysou.  Sabinov sa zapísal veľkými písmenami do histórie československej kinematografie. Práve v Sabinove sa natáčal oscarový film Obchod na korze v hlavnej úlohe s legendárnym Jozefom Kronerom. Priamo v centre mesta sa nachádza jedenásť zastávok náučného chodníka, ktorý vás prevedie filmom a pasážami natáčanými na daných miestach. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Sabinov a jeho  okolie celkom novým pohľadom v knihe Sabinov a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Sabinov a jeho malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.
Sabinov a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Sabinov a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä na jar a v lete, v knihe nájdete pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Sabinov a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Sabinov a jeho okolie. Unikátne fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Sabinova a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Sabinov a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This