Sabinov a okolie z neba

2. 03. 2020Novinky

Leží v údolí Torysy, na pomedzí pohorí Čergova a Bachurne.

Medzi Levočskými vrchmi a pohorím Čergov, v širokej doline rieky Torysa, rozprestierajú sa na oboch jej brehoch ulice Sabinova.

Moderné mesto vyrástlo okolo stredovekého jadra, ktoré má dodnes nevšedné čaro. Bašty, múry niekdajšieho opevnenia, malebné námestie a romantické bočné uličky výrazne pripomínajú, aké slávnu a dlhú históriu má toto dávne centrum regiónu za sebou.

Sabinov bol už v 13. storočí vyspelou a rozvinutou kráľovskou dŕžavou. Mestské výsady získal zarovno s Prešovom, a to presne 28. januára 1299 od kráľa Ondrerja III. Onedlho nato sa stal súčasťou Pentapolitany, združenia piatich východoslovenských miest, ktoré okrem Sabinova združilo aj Košice, Prešov, Bardejov a Levoča. Mohutné hradby, ktorých zvyšky ešte aj dnes môžeme obdivovať, zvýrazňovali významné postavenie mesta vo vtedajšom svete.

V období výrazného rastu do veľkosti i dôležitosti stálo na známej obchodnej ceste, ktorú ochraňovali aj viaceré hrady. V sabinovskom okolí dodnes stoja múry dvoch z nich: Kamenického a Hanigovského. Ich bašty a opevnenia, ktoré slúžili strážcom poriadku   minulosti, sa plynutím času a udalostí zmenili na zaujímavosti pre cestovateľov súčasnosti. Dnes sú ich kamenné steny akoby žijúcou súčasťou rozľahlých prírodných scenérií pohorí Čergov a Bachureň.

Obidva tieto horské celky sabinovského okolia patria medzi tie menej navštevované oblasti Slovenska. Vďaka tomu – ako hovoria turistickí sprievodcovia – sa v nich dá akosi ľahšie ujsť pred ruchom ostatného sveta a telom i dušou si vychutnať čistú prírodu, malebnú krajinu s tajomnými zákutiami a skrytými starobylými pamiatkami.

Fotografické obrazy krás a zaujímavostí tohto príjemného regiónu, uloženého v srdci šarišského kraja, sa už čoskoro dostanú na stránky novej knihy leteckých fotografií Sabinov a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Sabinov a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes našu koordinátorku  Mgr. Monika Hašková  na tel.číslo  0948 313 343 alebo napíšte e-mail na . Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This