Šaľa a okolie z neba

19. 10. 2020Novinky

Blízko stredu Podunajskej nížiny, na rozhraní Podunajskej roviny a Podunajskej pahorkatiny, rozprestiera sa jedna z najúrodnejších oblastí Slovenska. Niet divu, že tento krásny kus zeme ľudia objavili už veľmi dávno a postavili jedno z našich najstarších miest – Šaľu.

Šaľa a okolie z neba

Jej región sa spomína už v najstaršej zachovanej písomnosti v uhorských dejinách. V zakladajúcej listine Panonhalmského opátstva, vydanej v roku 1002 kráľom Štefanom I., sa dočítame o Terra Wag, po slovensky o „Území Váhu“, čo je vlastne dnešná Šaľa, Diakovce a Kráľová nad Váhom. O dôležitosti tejto oblasti svedčí, že tu v dávnej minulosti stáli dediny kráľovských služobníkov. Počuli ste o kráľovských chovateľoch bobrov, nosičov rybárskych sietí a lámačoch ľadu? Žili práve tu!

Šaľa a okolie z neba

Určite nie je náhoda, že hoci veľkosťou patrí šaliansky okres medzi tie menšie, hustotou osídlenia takmer jedenapolkrát prevyšuje slovenský priemer. Zo stredovekého sídla, v ktorom sa darilo obchodu i remeselníckym cechom, vyrástlo moderné a prosperujúce mesto. Obklopujú ho dediny, kde ľudia neúnavne rozvíjajú tisícročné roľnícke tradície, zachovávajúc pritom vzácnosti tunajšej prírody.

Šaľa a okolie z neba

Jar do tohto kraja prichádza skoro, letá sú tu teplé a aj jesenné dni bývajú slnečné. Brehy južného toku Váhu lemujú zvyšky lužného lesa a biotopy vzácnych teplomilných rastlín, pochádzajúcich až odkiaľsi z východoeurópskych stepí. Tunajšie chránené prírodné pamiatky, tiché rybárske zákutia či prechádzkové chodníky živou, rovinatou krajinou sa objavujú neuveriteľne ľahko, keď sa odrazu môžete vznášať vo výškach nad nimi vďaka fotografickým obrazom z knihy Šaľa a okolie z neba.

Šaľa a okolie z neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Šaľa a okolie z neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Šaľa a okolie, v tom najlepšom svetle.

Šaľa a okolie z neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

nitra_a_okolie_z_neba

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Renátu Kolenčíkovú, tel.: 0905 267 754 alebo e-mail: .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This