Slávnostné uvedenie knihy do života – Liptovský Mikuláš a okolie z neba

18. 08. 2022Krst, Novinky

Vo štvrtok 11.08.2022 sa spojilo naše vydavateľstvo CBS a televízny štáb z relácie Televíkend. Hlavným cieľom tohto netradičného spojenia bolo uviesť do života knihu z edície Slovensko z neba. Miesto, ktoré sme zvolili pre tento „krst“ sa mnohým môže zdať zvláštne, pretože kniha Liptovský Mikuláš a okolie z neba bola uvedená do života na vrchole Babky v Západných Tatrách. A prečo práve tam? No predsa, aby sme boli bližšie k nebu. 

A ako to celé prebiehalo? Vo štvrtok ráno sme sa s tímom z Televíkednu stretli pri ikonickom mieste na Liptovskej Mare. Pri Kostolíku Panny Márie sme si nabrali vodu z Liptovskej Mary aby kniha Liptovský Mikuláš a okolie z neba mohla byť patrične pokrstená. Odtiaľ naše kroky pokračovali k Bobroveckej Vápenici a odtiaľ sme zahájili náš výstup na vrchol Babiek.

Kráčali sme pomalým televíznym tempom cez nádhernú prírodu Západných Tatier. Počas celého výstupu sa nám ponúkali nádherné výhľady na región, ktorý je zachytený v knihe Liptovský Mikuláš a okolie z neba. Musíme uznať, že Liptov je naozaj krásny kraj, ktorý stojí za návštevu a pohľady, ktoré sa naskytujú zo Západných Tatier sú nepopísateľné, musíte si ich zažiť na vlastnej koži. Po takmer 2,5 hodinách sme sa dostali do nášho cieľa, kde sa odohral slavnostný akt uvedenie do života . Samotný vrchol Babky  svojou výškou síce neohúri, ale vďaka tomu, že sa nachádza na okraji pohoria, ponúka nádherný výhľad na Liptov a Nízke Tatry. Knihu Liptovský Mikuláš a okolie z neba uviedol do života na vrchole Babiek sám autor Bohuš Schwarzbacher. Krstnou mamou sa stala moderátorka Televíkendu Martina Kacinová, ktorá knihu krstila  veľmi symbolicky  vodou z Liptovskej Mary.

Televíznu reportáž zo slávnostného uvedenia do života si budete môcť pozrieť v premiére  už túto sobotu 20.08.2022 o 8:30 v relácií Televíkend, ktorá je vysielaná na Dvojke alebo v archíve RTVS. Prajeme príjemné pozeranie. 

Pin It on Pinterest

Share This