Snina a okolie z neba

30 mája, 2019

Knihy

Ak o mnohých častiach Slovenska hovoríme ako o „krásnych kútoch“, pre kraj okolo Sniny platí tento výraz doslova. Hranice s Poľskom a Ukrajinou tu vytvárajú takmer bezchybne pravouhlý kút, o ktorého kráse nemôže byť pochýb – a nielen preto, že je domovom jedinečného národného parku.

Je mimoriadny, pretože žiadny iný národný park na svete nie je súčasťou medzinárodnej biosférickej rezervácie, ktorá sa by sa rozkladala na území troch štátov. Za symbol tejto unikátnosti môžeme pokojne označiť trojhraničný vrch Kremenec, najvyššie miesto celého Zemplína a najvýchodnejší bod Slovenska.

Okolie dedín v širokých, slnečných dolinách Polonín, je akoby povyšívané obrazcami stromoradí, políčok a lesov. A keď si začnete bližšie všímať ich chotáre, nejdete sa dorátať čarovne vyzerajúcich kostolíkov, ktorých cibuľovité vežičky vyzerajú ako filmové kulisy.

Ak zostaneme pri filmárskych prirovnaniach, hladinu vodnej nádrže Starina môžeme pokojne nazvať plátnom kina, na ktoré príroda premieta svoje nebeské nálady. Raz ho rozsvieti jasnomodrou oblohou, inokedy dramaticky stemnie atramentom ťažkých mrakov, alebo od jej brehov rozvlní zelené tiene lesného sveta, do ktorého človek vlial jej chladivé vody. Keď sledujete tie meniace sa farby, ani si neuvedomíte, že sa práve pozeráte na najväčší zdroj pitnej vody v strednej Európe.

Sponad priehradného jazera už ľahko dovidíte aj na Sninu, ktoré je centrom a zároveň pomyselnou vstupnou bránou do celého regiónu. Už celé stáročia je známym miestom obchodu a remesiel, ktorým sa tu darilo aj vďaka chýrnym sninským jarmokom.

Historických zaujímavostí, kultúrnych pamiatok a prírodných krás má tento krajný región Slovenska viac, než ich dokážeme v krátkom článku vymenovať. Určite sa však vojdú na stránky knihy Snina a okolie z neba, ktorú práve začíname pripravovať.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Snina a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva Ing. Zuzanu Leščinskú na tel.číslo 0910 116 609 alebo napíšte e-mail na lescinska@cbs.sk. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.