Spišská Nová Ves a okolie z neba

1. 02. 2021Novinky

Zvlnená hornádska kotlina s dominujúcimi travertínovými bralami a na jednom z nich ruiny hradu, ktorý dal meno celému regiónu. To je krajina Dolného Spiša, jedno z historických centier Slovenska. Stretávajú sa tu historické cesty dávnych pútnikov i dnešných turistov, ktorí prichádzajú obdivovať prírodu neuveriteľných roklín, dychberúcich kamenných tiesňav a obrovské množstva pamiatok.

Nerastné bohatstvo drsnej zeme, obchodné trasy križujúce celú Európu a prirodzene chránené strategické body zabezpečili Spišskej Novej Vsi a jej okoliu nepretržité osídlenie po tisíce rokov. Od dôb prehistorických, cez obdobia slovanských hradísk a osád, až po súčasný región rozmanitých dediniek a príťažlivých mestečiek.

Najväčším z nich je Spišká Nová Ves, pútavé srdce Dolného Spiša. Je nielen vstupnou bránou do Národného parku Slovenský raj, ale je starobylým a vznešeným sídlom s neuveriteľným bohatstvom skutočných jedinečností. Priamo v jej centre stojí najvyššia kostolná veža na Slovensku a rozkladá sa tu aj najväčšie šošovkovité námestie našej krajiny.

Ak Spišská Nová Ves je srdcom tohto kraja, malebný Hornád je nepochybne tepnou. Jeho tok sa kľukatí spomedzi rozoklaných hôr až po východoslovenské priestranstvá, kde na brehoch prudkej riečnej zákruty leží mesto Krompachy. Blízke lyžiarske stredisko s vychýrenými zjazdovkami na severných stráňach Krompašského vrchu pulzuje životom súčasnosti, kým sympatické námestie, dva kostoly a historická budova železiarní rozprávajú o význame tohto mesta v minulosti.

Z tých dávnych čias sa v celom tomto kraji zachovala neopísateľne bohatá zbierka pamiatok a kultúrnych hodnôt. Chrámy, kaštiele, kúrie a meštianske domy sú rozosiate všade navôkol. Nad všetkými odnepamäti kraľuje legendárny Spišský hrad, majestátny monument a rozmermi i významom obrovský klenot slovenskej aj európskej histórie. Zďaleka však nie jediný. Nezabudnuteľnými estetickými zážitkami sú pohľady na ranogotický kostolík v Žehre či celé historické jadro Markušoviec, kedysi strážnej hraničnej obce so stredovekým hradom aj nádherným renesančným kaštieľom s francúzskym parkom, ukrývajúcim roztomilý letohrádok Dardanely.

Dolný Spiš preslávili kroje, ľudová slovesnosť, vlastné nárečie, minulosť a podmanivá divoká krajina s neodmysliteľnými bralami, roklinami a skalnými galériami Slovenského raja. Na spoznanie všetkých krás tejto časti našej domoviny nestačí hádam ani niekoľkodňová púť naprieč jeho územím. Avšak až zázračne veľa – a neopakovateľným spôsobom – sa neho ukáže na stránkach pripravovanej knihy leteckých fotografií Spišská Nová Ves a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Spišská Nová Ves  a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálneho manažéra nášho vydavateľstva Ing. Ľuboša Vyskoča na tel.číslo 0917 870 413 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This