Svidník a okolie sa dočkal svojej knihy z „neba“

27 mája, 2021

Knihy, Novinky
Svidnik

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba prichádza k vám. Najnovšíprírastok Svidník a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto na severovýchode Slovenska a jeho okolie v originálnom pohľade „z neba“.

Prvý raz mesto na severovýchode Slovenska spomína písomná zmienka v listine Jágerskej kapituly z 28. júna 1355, kde je Svidník zapísaný pod názvom Scyuidnyk. Mesto odjakživa patrilo medzi centrá s vý-bornou strategickou polohou, o čom svedčí najväčší priechod zo Slovenska do Poľska, ale tiež umiestnenie na ceste Via Carpatia. K histórii Svidníka neodmysliteľne patria obe svetové vojny. Ich následky zásadne vplývali na vývoj celého regiónu. Miestnym dedičstvom druhej svetovej vojny je aj svidnícka Nemocnica arm. generála Ludvíka Svobodu, ktorý inicioval jej založenie. Hrdinské dejiny si mesto uctilo viacerými dominantami. Medzi tie najvýznamnejšie patrí majestátny pamätník Sovietskej armády z roku 1954 so štvormetrovou bronzovou sochou sovietskeho seržanta. Vojnovú históriu si Svidníčania pripomínajú aj pri pamätníku 1. československého armádneho zboru v ZSSR na Dukle, vyhliadkovej veži na Dukle či návštevou Vojenského múzea Svidník s neďalekým Parkom bojovej techniky. Silnú gréckokatolícku tradíciu vo Svidníku symbolizujú dva kostoly – Chrám Božej múdrosti a Chrám narodenia presvätej Bohorodičky. Trojicu sakrálnych unikátov dopĺňa rímskokatolícky Kostol Božieho Srdca Ježišovho. Ozajstným zážitkom je návšteva skanzenu Svidník, kde sa človek doslova prenesie v čase. . Svidník už zďaleka nie je len mestom, ktoré spomína na históriu. Je to moderné centrum turizmu, kultúry a jedinečnej atmosféry, ktorá sa dostane „pod kožu“ každému návštevníkovi. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Svidník a jeho  okolie celkom novým pohľadom v knihe Svidník a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Svidník a jeho malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Svidnik a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Svidník a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä na jar a v lete, v knihe nájdete pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Svidník a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Svidník a jeho a okolie. Unikátne fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Svidníka a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Svidník a okolie z neba aj online.