Svidník a okolie z neba

24. 09. 2020Novinky

Počuli ste už o ľuďoch kultúry východoslovenských mohýl? Pred štyrmi tisíckami rokov prišili zo severskej zeme a usadili sa na skromných pôdach vrchovín východného Slovenska. Práve
tam, kde sa dnes rozprestiera mesto Svidník a jeho okolie.

Svidník a okolie z neba

Bol to roľnícko-pastiersky ľud, po ktorom nám nezostali žiadne sídla, ba dokonca ani ich zvyšky, zato však doslova tisícky mohýl. Praveké pohrebiská sa reťazia do dĺžok niekoľkých kilometrov a sú spolu s desiatkami vzácnych drevených chrámov historickými a kultúrnymi pokladmi tohto severošarišského regiónu.

Svidník a okolie z neba

Jeho prirodzeným centrom je malebné mestečko Svidník, postavené v Nízkych Beskydách pri sútoku riek Ondava a Ladomírka. S mnohotvárnou krásou prírody, ktorá ho obklopuje, je pomyselnou bránou do pokojného sveta oddychu a civilizáciou nerušenej turistiky v Ondavskej a Laboreckej vrchovine, patriacich k najtichším kútom celého Slovenska.

Svidník a okolie z neba

Svidník ani jeho vidiecke okolie neohurujú zmysly honosnými svetskými stavbami, práve naopak, čistia ľudské vnímanie dielami stáročnej viery, v ktorých sa naplno prejavil génius miestneho ľudového staviteľstva. Krásu drevených sakrálnych stavieb dotvára neopakovateľná prírodná scenéria, čo ich drží v náručí, ako aj nenapodobiteľná vôňa stáročného dreva, z ktorého boli zrodené. A tá akoby sa vznášala aj vysoko nad nimi, poletovala pod klenbou oblohy a stala sa tam inšpiráciou k obrazom, zachytávajúcim dychberúce pohľady na Svidník a jeho okolie z neba.

Svidník a okolie z neba

Nespomenuli sme však zatiaľ ani to, čo vám prezradíme teraz: že o príťažlivosti tohto kúska Slovenska sa už čoskoro budete môcť presvedčiť na vlastné oči vďaka týmto i mnohým ďalším leteckých fotografiám, ktoré práve teraz začíname postupne vkladať na stránky pripravovanej knihy Svidník a okolie z neba.

Svidník a okolie z neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Svidník a okolie z neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Svidník a okolie z neba, v tom najlepšom svetle.

Svidník a okolie z neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Svidník a okolie z neba

Zavolajte ešte dnes regionálneho manažér nášho vydavateľstva Ing. Ľuboša Vyskoča na tel.číslo 0917 870 413 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This