Topoľčany a okolie z neba

24. 09. 2020Novinky

Vitajte v topoľčianskom regióne. V kraji tajomných pravekých jaskynných osídlení, pestrých ľudových tradícií a opantávajúcich hôrnych scenérií, kde sa na javisku vekov tvorili najstaršie slovenské dejiny.

Topoľčany a okolie z neba

Starobylé podzemie na týchto miestach vyjavilo príbehy o najstaršom známom jaskynnom osídlení Slovenska aj prvých dôkazoch použitia písma stredoeurópskych Slovanov. Stálo tu jedno z významných mocenských centier legendárnej Veľkej Moravy a romantické ruiny hradov Oponice a Topoľčany zase ako mĺkvi svedkovia histórie pripomínajú časystredovekého rozkvetu.

Topoľčany a okolie z neba

V tejto hlbokej histórii korení pestrá topoľčianska prítomnosť so svojou nádielkou zaujímavostí, jedinečných ľudových zvykov a tradícií, ktoré dodnes žijú v svojráznom folklóre. A vlastne v celom kolorite malebného regiónu okolo bývalého kráľovského mesta, kde je kultúra a umenie významnou súčasťou každodenného mestského i vidieckeho života.

Topoľčany a okolie z neba

Ďalšia studnica bohatstva, ktorým tento kus Slovenska oplýva, pramení v jeho čarovnej prírodnej krajine. Zo širokých rovín riečneho údolia sa nahor šplhajú svahy neprehliadnuteľných pohorí Tríbeča a Považského Inovca. Zelené vlnenie ich lesov je pastvou pre oči a šumenie korún stromov zase symfóniou pre uši. Srdcia, ktoré priťahuje magická sila prírody, zaplesajú z dychberúcich výhľadov na pôsobivo umiestnených rozhľadniach na Marháte a Panskej Javorine, či po vykráčaní na bizarné skalné bralo Veľká skala. Ako v úžasnom krajinnom divadle sa predvádza celé úrodné údolie rieky Nitra, pretkané nitkami cestičiek a zlatými paletami lánov.

Topoľčany a okolie z neba

Pokoj a krása sú slová, ktoré sa vtedy znova a znova vynoria v mysli. A sú asi tým najlepším vyjadrením toho, čo cítite, keď sa na Topoľčany a ich okolie pozeráte takto – akoby z neba.

Topoľčany a okolie z neba

A čo teda to pozvanie na let a spoznávanie všetkých týchto unikátov z pohodlia kabíny lietadla, ktoré ste si prečítali v úvode? To neboli nijaké prázdne slová. Vďaka pripravovanejnovej knihe leteckých fotografií sa o tento zážitok už čoskoro naozaj podelíme so všetkými, ktorí sú zvedaví, ako vyzerá Topoľčany a okolie z neba.

Topoľčany a okolie z neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Topoľčany a okolie z neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Topoľčany a okolie z neba, v tom najlepšom svetle.

Topoľčany a okolie z neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Topoľčany a okolie z neba

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This