Trenčín a okolie z neba

10. 08. 2020Novinky

Trenčín a jeho okolie patrí medzi tie miesta Slovenska, kde sa na neveľkej rozlohe zhromaždili poklady nevyčísliteľnej hodnoty. Samotné mesto je jedným z najvýznamnejších v celej slovenskej histórii, a to od jej najstarších koreňov.

trencin_a_okolie_z_neba

Legendárny rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale rozpráva príbeh o tom, ako sa týchto miest priamo dotkli dejiny jednej z najpovestnejších ríš v doterajších ľudských dejinách. Antickí legionári sem, ďaleko za opevnené dunajské hranice svojho impéria, nepochodovali preto, aby len tak niekde dokazovali svoju silu barbarským kmeňom. Rimania vtedy už veľmi dobre vedeli, že údolie stredného Váhu bolo dôležitou zemou. Putovali ňou odveké karavány, naložené jantárom z Baltského mora, smerujúce až k vzdialeným africkým brehom bájneho Egypta.

trencin_a_okolie_z_neba

Nie je žiadnou náhodou, že sa o stovky rokov neskôr na bralnatom kopci začali vyššie a vyššie dvíhať múry stredovekej pevnosti. Vyrástol tak jeden z najväčších hradov v celej Európe. O jeho dôležitosti vypovedá fakt, že jeden z jeho najslávnejších majiteľov, legendárny Matúš Čák, zo svojho sídla vládol nie menej ako trom desiatkam ďalších svojich hradov.

trencin_a_okolie_z_neba

Kľúčová poloha na križovatke obchodných ciest v blízkosti troch karpatských priesmykov vždy Trenčínu prinášala význačnosť oporného bodu a úlohu centra širokého regiónu. Na toto odveké postavenie nadviazalo napredovanie mesta a rozkvet jeho okolia v moderných časoch. Nielen historické kráľovské mesto, ale celý trenčiansky okres dnes žije žičlivou spoločenskou, ekonomickou a kultúrnou atmosférou. Ako sa zvykne hovoriť, miestni ľudia i návštevníci tu nachádzajú všetko, po čom srdce túži: hodnotné pamiatky, malebné turistické trasy, rozhľadne, sakrálne stavby, gazdovstvá, rybníky, ale napríklad aj vskutku jedinečné kúpele, dýchajúce zmesou oddychu a umenia.

trencin_a_okolie_z_neba

Keď sa nad tento slávny kút krajiny vznesieme do výšky, naplno sa odhalí gracióznosť, s ktorou sú tmavozelené krivky lesnatých pahorkov pretkané trblietavými stuhami riek. Vynikne pozoruhodná elegancia zasadenia historických, prírodných a technických klenotov do sviežich odtieňov vážskych nížin. A v pamäti človeka zostane nezabudnuteľné zoznámenie sa s Trenčínom a jeho okolím z neba.

trencin_a_okolie_z_neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Trenčín a okolie z neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Trenčín a okolie, v tom najlepšom svetle.

Trenčín a okolie z neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Trenčín a okolie z neba

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Mgr. Vladimíra  Híreša, tel.: 0948 707 585 alebo e-mail: Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This