Trnava a okolie z neba

26. 09. 2019Novinky

Kedysi veľmi dávno sa na križovatke obchodných ciest konali trhy. Vznikla tam osada, ktorú podľa trhového dňa pomenovali Sobota. Kúsok ďalej západným smerom onedlho vyrástla ešte jedna – tú zase nazvali podľa riečky Trnávka, čo popri nej niekla. A práve jej meno napokon prischlo aj mestečku, ktoré vzniklo, keď sa jedného dňa tieto dve osady spojili.

 

Trnava. Prvé slobodné kráľovské mesto na území Slovenska. Mesto ospevované ako „Atény Uhorska“ či „sídlo múz“, o ktorom vedela celá Európa. Trnava bola už pred storočiami prominentným kultúrnym centrom, ktorého genius loci dodnes žije v uliciach. Akoby ho pomáhali chrániť jedinečne zachované múry mestského opevnenia, ktoré sú stavebným unikátom a patria medzi najvýznamnejšie európske pamiatky svojho druhu.

Od čias dávnej minulosti Trnava predstavovala prirodzené centrum rozľahlého územia na dolnom toku Váhu, ktoré malo a stále má veľký význam, ako aj neprehliadnuteľnú krásu. Dokazujú to nespočetné pamiatky v trnavskom okolí.

 

Napríklad zrúcaniny hradu Dobrá voda, kedysi strážiaceho dôležitý prechod cez Malé Karpaty. Alebo Smolenický zámok, postavený na na nevysokom návrší nad Smolenicami, ktorého romantický vzhľad je zvýraznený rozsiahlym parkom s lúkami, voľne prechádzajúcimi do malokarpatských lesov.  A čo taký, naoko menej nápadný kaštieľ v Dolnej Krupej? Vedeli ste, že za čias majiteľa Jozefa Brunsvika stal nielen jedným z najkrajších šľachtických sídiel na území Slovenska, ale v istom zmysle získal nepopierateľnú nesmrteľnosť? Obľúbil si ho totiž nikto menší, ako hudobný velikán Ludvik van Beethoven – a práve tu zložil jednu zo svojich svetoznáymch sonát: Sonátu mesačného svitu op. 27.

Trnava a jej okolie predstavujú niečo, bez čoho by náš národ nebol tým, čím je. Metropola dolného Považia celé veky vytvárala a dodnes tvorí nenahraditeľnú časť vo veľkej a krásnej mozaike Slovenska. Poďte ju spolu s nami spoznávať a objavovať nekaždodenným pohľadom: z oblohy. Staňte sa súčasťou tvorivého tímu, ktorý pripravuje novú knihu Trnava a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Trnava a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Miroslava Daranská na tel.číslo 0903 429 755 alebo napíšte e-mail na . Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This