Veľký Krtíš a okolie z neba

23. 05. 2020Novinky

Nad údolím riečky Krtíš sa nevypínajú mohutné hory ani vysoké štíty, preto sa poďte s nami  posadiť do lietadla a objaviť túto zem pohľadom, aký sa vám inak sotva naskytne. S vetrom pod krídlami vám ľahúčko ukážeme krásy a zaujímavosti malebnej oblasti Slovenska, rozprestierajúcej sa na rozhraní Krupinskej planiny a Ipeľskej kotliny. Veľký Krtíš, stojaci v jej strede, je mestom, ktoré sa o krajinné krásy a zaujímavosti štedro delí s celým svojím okolím.

Jeho okres sa vinie pozdĺž severného brehu Ipľa, tretej najdlhšej slovenskej rieky, tvoriacej prirodzenú hranicu s Maďarskom. Zároveň je územím, kde sa už celé stáročia stretávajú dvatradičné regióny Novohradu a Hontu. Avšak história tohto kraja sa zďaleka neráta len nastovky, ba dokonca ani tisíce rokov, ale rovno na milióny. Dokazom čulého života už z takýchpradávnych dôb sú obrovské počty prehistorických žraločích zubov, kostí rýb a skameneliny lastúrnikov, ktoré vydáva sypká zem všade navôkol..

Stráne pahorkov a údolí, ktoré v dobách pradávno minulých obmývalo praveké more, začalipo jeho opadnutí zalievať lúče prajného slnka. Jeho teplá žiara odvtedy nezištne pomáha ľuďom dostávať z bohatej pôdy všetky možné prírodné dary, či už rastú na lánoch polí, v radoch ovocných sadov, alebo v elegantných líniách vinohradov.

Táto zem nebola v minulosti žiadnym zabudnutým kútom sveta. Veď priamymi susedmi tých, ktorí v nej žili, boli samotní panónski obyvatelia slávneho Rímskeho impéria. A keď sa jej existencia raz skončila, celé veľkokrtíšske územie sa stalo bytostnou súčasťou nezabudnuteľnej Veľkomoravskej ríše. Následne v stredoveku zase mestá aj obce veľkokrtíšskeho regiónu dlhé stovky rokov ležali na významnej dopravnej obchodnej tepne, známej ako Veľká cesta, ktorej dôležitým bodom bol brod cez Ipeľ pri Slovenských Ďarmotách.

Vďaka mnohým dobám rozkvetu aj obdobiam dramatických udalostí môžeme dnes vo Veľkom Krtíši a jeho okolí objavovať skutočné ojedinelosti. Nepreháňame. Veď kde inde nájdete neuveriteľne čarovné múzeum hračiek, usídlené v rozprávkovo postavenom hrade? Iba v Modrom Kameni. Na ktorej skale dokážete vlastným dychom zatrúbiť tak, že váš signál budú počuť naraz v lesoch a hájoch dvoch krajín? Len na tajomnom trúbiacom kameni pri Sucháni. A odkiaľ získate taký úchvatný výhľad na rozsiahlu Ipeľskú kotlinu a sopečné masívy Maďarska, pričom vaše nohy budú stáť na pôde s úlomkami skamenených zvyškovprastarých morských rastlín? Takým jedinečným  miestom je Kosihovský kamenný vrch.

A čo teda to pozvanie na let a spoznávanie všetkých týchto unikátov z pohodlia kabíny lietadla, ktoré ste si prečítali v úvode? To neboli nijaké prázdne slová. Vďaka pripravovanejnovej knihe leteckých fotografií sa o tento zážitok už čoskoro naozaj podelíme so všetkými, ktorí sú zvedaví, ako vyzerá Veľký Krtíš a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Veľký Krtíš a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This