Vydané knihy

Knihy, vydané v rámci projektu Slovensko z neba, predstavujú krajinu na leteckých fotografiách. Sú zostavené buď tématicky (napríklad Slovenské hory z neba, Slovenské hrady a zámky z neba), alebo regionálne. V projekte vychádzajú knihy, venované mestám, turistickým a samosprávnym regiónom. Doteraz vyšlo viac ako päťdesiat titulov. Celé si ich môžete pozrieť a prečítať aj úplne zdarma online.

Vranov nad Topľou a okolie z neba

Kraj, kde sa Zemplín a Šariš stretajú. Kde Topľa a Ondava život dávajú. Kde ľudia folklór v srdciach majú. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Hlohovec a okolie z neba

Krajina okolo Hlohovca je síce rovinatá, ale malebná a plná nádherných pohľadov. Pozrite sa, ako ju z výšky vidia vtáky… alebi aj piloti našich lietadiel a fotografi.

Myjava a okolie z neba

Kopaničiarsky kraj okolia Myjavy patrí k najkrajším kútom našej krajiny. Nádherná príroda, hlboké tradície, srdeční ľudia. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší z neba.

Prievidza a okolie z neba

Banícky kraj okolo horného toku Nitry pod dohľadom rozprávkového zámku. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Rožňava a okolie z neba

Kraj, ktorý je možno menej známy, zato však ponúka takmer všetko. Hrady, kaštiele, sakrálne pamiatky a prírodu dvoch národných parkov. To je okolie Rožňavy.

101 + 101 leteckých pohľadov na Česko a Slovensko

Pamätná kniha Čechov a Slovákov, dvoch bratských národov. Obsahuje rovnaký počet fotografii každej krajiny ako počet rokov, ktoré uplynuli od vzniku nášho spoločného štátu.

Dunajská Streda a okolie z neba

Dunaj tomuto kraju daroval život, slnko mu darovalo úrodu a ľudia srdce. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší z neba.

Humenné a okolie z neba

Malebný kraj horného Zemplína, ktorému život vdýchli Laborec a Cirocha. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Trebišov a okolie z neba

Nasadnite s nami do pomyselného lietadla a vychutnajte si atmosféru zážitkového letu ponad južný Zemplín. Trebišov a jeho okolie sú na to ako stvorené.

Bánovce nad Bebravou a okolie z neba

Bebrava darovala tomuto kraju život. Hory darovali tomuto kraju bohatstvo a krásu. A ľudia mu darovali srdce. Tento kraj je zo zeme krásny. Avšak, ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Snina a okolie z neba

Kraj, ktorému kraľujú bukové pralesy či rozprávkové kostolíky. Kraj, ktorý vychoval ľudí dokonale spätých s prírodou. Tento kraj je zo zeme krásny. Avšak ešte krajíš je z neba. Veď posúďte sami.

Zvolen a okolie z neba

Kraj pod Pustým hradom je kraj plný dávnej histórie, hlbokých tradícii či nádhernej prírody. Zo zeme je krásny. Avšak ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Žiar nad Hronom a okolie z neba

Hron daroval tomuto kraju život. Hory darovali tomuto kraju bohatstvo a krásu. A ľudia mu darovali srdce. Tento kraj je zo zeme krásny. Avšak, ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Skalica a okolie z neba

Morava darovala tomuto kraju život. Víno darovalo tomuto kraju dušu. A ľudia mu darovali srdce. Tento kraj je zo zeme krásny. Avšak, ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Stará ľubovňa a okolie z neba

Stará Ľubovňa, severný Spiš, Zamagurie. Kraj podmanivých scenérii, bohatej histórie a dobrosrdečných ľudí. Tento kraj je zo zeme krásny. Avšak, ešte krajší je z neba. Veď posúďte sami.

Galanta a okolie z neba

Krajina okolo Galanty je síce rovinatá, ale malebná a plná nádherných pohľadov. Pozrite sa, ako ju z výšky vidia vtáky… alebo aj piloti našich lietadiel a fotografi.

Pin It on Pinterest

Share This