Výstava leteckých fotografií chce inšpirovať k cestovaniu po Slovensku

1. 06. 2020Novinky, Výstavy

Tím Slovenska z neba spolu s obchodným centre TERMINAL v Banskej Bystrici pripravil výstavu leteckých fotografií Slovenska. Príďte si ju do krásnych priestorov Terminalu počas prvých dvoch júnových týždňov pozrieť a inšpirovať sa k cestovaniu a spoznávaniu Slovenska.

V uplynulých mesiacoch, keď kvôli situácii s koronavírusom bolo takmer vylúčené cestovať za hranice, začali sme viac cestovať po Slovensku. Opäť sa raz ukázalo, že aj tá najvážnejšia situácia môže byť osožná. Mnohým z nás sa akoby viac otvorili oči a začali sme si lepšie uvedomovať nielen to, aké krásne je Slovensko, ale aj ako málo ho poznáme. Výstavou by sme chceli podporiť rozhodnutie, ktoré sme viacerí urobili – že budeme cestovať po Slovensku a spoznávať ho naďalej, aj keď sa obmedzenia v Európe postupne uvoľňujú.

Výstava predstavuje Slovensko na dvoch desiatkach veľkoformátových leteckých fotografií. Sú rozmiestnené vo veľkej časti priestoru obchodného centra Terminal, ktoré je súčasťou banskobystrickej autobusovej stanice a zároveň ju prakticky prepája s hlavnou železničnou stanicou. Toto centrum je jediné v meste pod Urpínom, ktoré má cestovanie v sebe doslova zabudované. Je to v podstate brána pre všetkých, ktorí autobusom či vlakom cestujú do Banskej Bystrice alebo tu prestupujú. Sme veľmi radi, že sme sa s manažmentom centra naladili na rovnakú vlnu a chápu naše presvedčenie, že práve teraz sa potrebujeme ešte viac nadchnúť pre svoju krajinu. Tak, ako úspešne sme prekonali najhoršie obdobie a zastavili epidémiu koronavírusu, dokážeme postupne prekonať aj jej ekonomické následky.

„Tešíme sa, že sme v našom centre opäť privítali jednu krásnu výstavu,“ vyjadril sa Mgr. Michal Milata, riaditeľ centra. “ V dnešnej neľahkej dobe je potrebné vidieť veci pozitívne a pripomenúť si, že doma na Slovensku máme poklady, ktoré je dôležité poznať a mnohé opäť raz objaviť. Dúfame, že výstava nielen spríjemní čas strávený v našom centre, ale podporí aj domáci cestovný ruch.“

Pin It on Pinterest

Share This