Unikátna edícia kníh Slovensko z neba sa v blízkej budúdnosti rozrastie o ďalší unikátny knižný titul, tentoraz vám prinesieme Revúcu a okolie z neba. Nová kniha má pred sebou ešte dlhú cestu kým sa dostane do vašich rúk,preto sme si pre vás pripravili malú ochutnávku toho čo v nej nájdete. Niekoľko fotografií z tejto pripravovanej knihy vám odhalíme na výstave leteckých fotografií

Srdečne Vás pozývame na výstavu leteckých fotografií k tejto pripravovanej knihe Revúca a okolie z neba, ktorá sa koná v priestoroch Mestskom kultúrnom stredisku v Revúcej. Výstava potrvá do 5.decembra 2019.

Čo všetko uvidíte?

Preletíme sa ponad Revúcu, Jelšavu a Tornaľu. Zavítame ponad magickú Muránsku planinu a hrad Muráň. Ukážeme vám a malebné dedinky netradičným pohľadom „z neba“.

Výstava vám odhalí prierez toho najzaujímavejšieho, čo v tomto regióne môžete vidieť. Pripravovaná kniha Revúca  a okolie z neba vám však prinesie oveľa rozsiahlejší pohlaď na tento krásny kút Slovenska až na vyše 100 leteckých fotografiách. Určite je na čo sa tešiť.

V strede Slovenského rudohoria zostávali neprístupné pralesy človekom dlho nedotknuté a dnes vítajú návštevníkov majestátnosťou svojich strmých bralnatých úbočí, hlbokých lesnatých dolín a malebnosťou horských lúk. Vari neexistuje lepšie predstavenie okolia Revúcej, ako toto privítanie v Národnom parku Muránska planina. Okres pod srdcom Slovenska je pretkaný tromi stovkami kilometrov turistických a vyše dvesto kilometrami cyklistických trás. Vďaka týmto cestičkám je možné spoznávať nielen jedinečnú prírodu a jej krásy, ale aj kultúrne a historické hodnoty regiónu. Revúcu dobre poznáme z učebníc dejepisu ako jedno z centier slovenského národného a kultúrneho života a sídlo prvej úplne slovenskej strednej školy. Susedná Jelšava so svojou bohatou baníckou a železiarskou tradíciou je zase jedným zo vzácnych miest medzinárodnej Gotickej cesty. No a na juhu postavená Tornaľa leží na území, ktoré bolo obývané už v dobe bronzovej. Slovenské rudohorie je najrozsiahlejším pohorím na Slovensku. Ľudská civilizácia sem oddávna prenikala za nerastným bohatstvom. A a hoci čo-to z prírodnej krásy vzala, nevyčísliteľné poklady zanechala sotva dotknuté. Objavia sa priamo pred vašimi očami, keď sa pozriete na Revúcu a jej okolie z neba. Hashtags: #revuca #gemer #muran #narodnyparkmuranskaplanina #narodnypark #muranskaplanina #stredneslovensko #kniha #vydavatelstvo #leteckefoto #aerialphotos #book #photography #country #krajina #slovensko #slovakia #europe #tourism #travel #countryside #creativebusinessstudio #kyncelova #banskabystrica

Uverejnil používateľ Slovensko z neba Sobota 16. novembra 2019

Pokiaľ navštívite  Meststké kultúrne stredisko v Revúcej v období do 5.12.2019, môžete si vychutnať Revúcu a okolie z neba pohľadom z vtáčej perspektívy už teraz. Možno odhalíte zákutia vášho mesta, o ktorých ste vôbec nevedeli.

Vstup na výstavu je bezplatný.

Viac o projekte nájdete tu.

Pin It on Pinterest

Share This