Žarnovica a Nová Baňa sa dočkali svojej knihy z neba!

14. 07. 2020Knihy, Novinky

zarnovica_nova-bana

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší krásny knižný titul. Tentokrát sme zamierili na stredné Slovensko. Najnovší prírastok Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie z neba  z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tieto mestá jedinečným pohľadom „z neba“.

V tejto oblasti sa našlo pomerne veľa pravekých osád či slovanských hradísk a sú s ňou spojené pamiatky našej najstaršej histórie. Kláštorný komplex s majestátnou gotickou bazilikou v Hronskom Beňadiku sa nazýva aj „perla Pohronia“. Počas stredoveku sa celý región rozvíjal najmä vďaka baníctvu. V mnohých obciach sa dodnes stretneme s nádhernou baníckou architektúrou od klopačiek cez meštianske domy až po honosné budovy bývalých banských úradov. Baníctvu vďačíme aj za pamiatku UNESCO v tomto regióne. Ide o Voznickú dedičnú štôlňu – unikátne a najdlhšie banské dielo na Slovensku. Odvodňuje bane od Banskej Štiavnice po Voznicu, kde ústi do Hrona. Akýmsi nemým strážcom regiónu je starobylý hrad Revište. Vypína sa na mohutnom skalnom brale vysoko nad hladinou Hrona a v minulosti strážil obchodné cesty k banským mestám. Z hradu už ostalo len niekoľko múrov, no prekrásny výhľad do údolia Hrona fascinuje dodnes. Osobitným šarmom oplývajú dedinky ležiace v mikroregióne Kľakovská dolina priamo pod Vtáčnikom – najvyšším vrchom rovnomenného pohoria. Dolina je neslávne známa i smutnými udalosťami z obdobia SNP. Nájdete tu teda aj viacero pamätníkov SNP, pri ktorých sa každoročne konajú spomienkové udalosti. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.k. Spoznajte Žarnovicu a Novú Baňu a ich  okolie celkom novým pohľadom v knihe Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, si tieto miesta Pohronia a ich malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

zarnovica_nova-bana-a-ich-okolie

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Žarnovicu a Novú Baňu na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Žarnovicu, Novú Baňu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Žarnovicu,Novú Baňu a ich okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Žarnovicu, Novú Baňu a ich okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This