Zvolen a okolie z neba je na svete

12. 11. 2019Novinky

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Zvolen a okolie z neba z výnimočnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné mesto a jeho okolie v originálnom pohľade a to z „neba“

V strede Slovenska pod hradbou pohorí Poľana, Javorie, Štiavnické vrchy a Kremnické vrchy. Práve medzi nimi sa rozlieha kotlina, ktorej názov prepožičalo mesto Zvolen – Zvolenská kotlina. Mesto Zvolen sa môže pýšiť  najmä  Zvolenským zámkom, ktorý stojí priamo v centre nad riekou Slatina, a Pustý hrad, ktorý sa nachádza na neďalekom vŕšku nad sútokom Hrona a Slatiny. Práve Pustý hrad je jednou z najrozsiahlejších hradných zrúcanín nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Typický kolorit pridáva Zvolenu aj centrálne Námestie SNP s dvomi kostolmi a mnohými historickými budovami. Toto námestie je zároveň aj jedným z najväčších námestí v strednej Európe. Azda najväčšiu krásu však celému regiónu darovala samotná matka príroda. Prekrásne pohoria tvoria akúsi korunu okolo celého regiónu a dodávajú Zvolenu a okolitým obciam jedinečný nádych. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. V knihe Zvolen a okolie z neba tieto miesta navštívme a ukážeme vám ich pohľadom zhora, čo prináša celkom nový zážitok.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Zvolen a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný, ale aj zimný pohľad na krajinu. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Zvolen a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Zvolen a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Zvolena a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Zvolen a okolie z neba aj online.

 

Pin It on Pinterest

Share This