Ikarovské pohľady na Vranov nad Topľou a okolie

20 mája, 2019

Novinky

Starobylé zemplínske mesto Vranov nad Topľou a jeho okolie je jedným z dobre utajovaných krásnych zákutí Slovenska. Možno za to trochu vďačí aj dlhej reťazi Slanských vrchov, ktorá ho od západu ohraničuje ako gigantický zalesnený múr. Predstavte si však na chvíľu, že práve z týchto vrcholov by ste odrazu mohli ikarovsky vzlietnuť a ako bájni hrdinovia či hrdinky voľne plachtiť vysoko nad východoslovenskou krajinou.

Z výšky by ľahko uvideli, že väčšia časť vranovského okresu sa rozprestiera na zvlnenej rovine povodia rieky Topľa. Samotný Vranov nad Topľou sa pri prelete nad ním ukáže v slnečnom svetle ako mesto pekného bývania, širokých ulíc, ale aj dlhej a hrdej histórie, zhmotnenej v stáročia stojacich múroch chrámu Narodenia Panny Márie.

Už spomínané Slanské vrchy sú blízkym rajom turistov a objaviteľov prírodných krás i technických pamiatok. Na svoje odhalenie v nich čakajú Dubnické opálové bane, studený gejzír v Herľanoch, skalné útvary aj minerálne pramene.

Vranovu nad Topľou a jeho okoliu však dáva mimoriadny chatakter aj to, že sa tu nachádza jedno z našich malých slovenských morí, Domaša. Jej brehy majú dĺžku viac ako štyridsať kilometrov, sú prevažne zalesnené a plné pokladov v podobe malebných útočísk pre rybárov, hubárov, turistov, cyklistov a vlastne každého, kto sa chce aspoň na chvíľu stratiť, aby mohol objavovať.

Už čoskoro sa budete môcť pri objavovaní podobne stratiť v množstve krásnych leteckých záberov na stránkach knihy Vranov nad Topľou a okolie z neba. Práve na nej začíname pracovať a veríme, že sa z tohto projektu stane pútavé a bohaté dielo aj vďaka vašej pomoci.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?
Ak vo Vranove nad Topľou a jeho okolí žijete, pracujete či podnikáte, pridajte sa a poďte tvoriť knihu spolu s nami. Podeľte sa s čitateľmi na celom Slovensku i za jeho hranicami o ďalšie zaujímavosti a pozoruhodnosti.Všetky tieto i mnohé ďalšie zaujímavosti nájdete zvečnené na obrázkoch v pripravovanej knihe Vranov nad Topľou a okolie z neba. Práve sme na nej začali pracovať a ak máte chuť, pridajte sa k nám. Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Vranov nad Topľou, v tom najlepšom svetle

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálneho manažér nášho vydavateľstva Ing. Ľuboša Vyskoča na tel.číslo 0917 870 413 alebo napíšte e-mail na vyskoc@cbs.sk. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu. Pridajte sa k nám!