NOVINKA! Bytča a okolie z neba

25 januára, 2022

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Bytča a okolie z neba z jedinečnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto ležiace na severozápade Slovenska, v kotline medzi dlhánskymi dolinami Javorníkov a bizarnými skalami Súľovských vrchov, v originálnom pohľade  z „neba“!

Mesto Bytča vyrástlao na pravom brehu Váhu ako významné remeselné centrum regiónu. Pýchou mesta je renesančný kaštieľ pochádzajúci zo 16. storočia. Jeho súčasťou je noblesný Sobášny palác z roku 1601, predstavujúci jednu z najvýznamnejších renesančných pamiatok nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. K najkrajším a najvzácnejším pamiatkam v Bytči patrí aj neorománska synagóga. K zaujímavostiam mesta patrí aj štvorcové námestie s meštianskymi domami a dominantným Kostolom všetkých svätých z 13. storočia. Jedným z najväčších ťahákov regiónu je skalné mesto Súľovské skaly. Zaujímavé skalné veže, ihly, okná, brány, tiesňavy či rokliny sú doslova magnetom pre turistov. K najkrajším skalným výtvorom patrí 13 metrov vysoká Gotická brána. Podľa svojho tvaru nesú pozoruhodné názvy takmer všetky skalné útvary. Uprostred týchto skál sa ukrývajú aj zvyšky jedného z najneprístupnejších považských hradov. Z hradu Súľov už ostali len strohé časti múrov, no impozantné výhľady toto miesto ponúka aj dnes. Svojráznou romantikou oplývajú aj dlhočizné doliny či mnohé kopanice roztrúsené v juhovýchodnej časti Javorníkov. V dolinách dlhých aj 15 kilometrov sa tiahnu malebné obce známe aj hrdosťou na vlastné tradície.  Krásy tunajšej krajiny môžeme obdivovať z viacerých vyhliadkových miest či rozhľadní. Veľký Javorník je najvyšším vrchom Javorníkov a drží pomyselnú stráž nad celým regiónom. Nachádza sa na hlavnom hrebeni v blízkosti slovensko-českej štátnej hranice. V jeho okolí je vyhlásená aj rovnomenná národná prírodná rezervácia so vzácnymi vrcholovými lesmi pralesovitého charakteru. Ďalekými výhľadmi sa pýši aj rozhľadňa Luby na hlavnom hrebeni Javorníkov nad obcou Veľké Rovné. Strhujúcimi výhľadmi ohromujú aj mnohé vyhliadky v Súľovských vrchoch. Priam rozprávkové scenérie Súľovských skál sa veru len ťažko opozerajú.  Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok Spoznajte tento kraj vďaka našej kniheBytča a okolie z neba.

Michalovce a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Bytču a jej okolie na leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Bytču a jej nádherné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Bytču a jej okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Bytča a okolie z neba aj online.