NOVINKA! Lučenec a okolie z neba

21 októbra, 2021

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je na svete. Najnovší prírastok Lučenec a okolie z neba z jedinečnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto ležiace v Novohrade v originálnom pohľade  z „neba“!

Vitajte na juhu našej malebnej krajiny v okolí Lučenca. V nádhernom kraji dýchajúcom romantikou starobylých hradov, odľahlých lazov či osviežujúcej vody. Samotnému Lučencu dominuje historické centrum s kostolmi, moderná architektúra či skvost v podobe impozantnej secesnej synagógy. Jedným z najväčších a najkrajších parkov na Slovensku je práve ten v Lučenci. Skutočne kúzelné miesto, ako stvorené na príjemné prechádzky.Lučenec je centrom historického regiónu Novohrad, kde už z jeho názvu cítiť prítomnosť množstva hradov. Jedným z najznámejších je hrad Šomoška, stojaci na čadičovom brale neďaleko obce Šiatorská Bukovinka. Unikátne je aj okolie hradu a prekrásna divočina Cerovej vrchoviny. Impozantný čadičový vodopád či kamenné more patria k našim najkrajším prírodným výtvorom. Neprehliadnuteľnou dominantou mesta Fiľakovo sú ruiny Fiľakovského hradu týčiaceho sa na sopečnom vŕšku uprostred mesta. V severnej časti regiónu sa nad obcou Halič už z diaľky vyníma veľkolepý Haličský zámok s rozľahlým parkom a rozáriom. Neďaleko známej vodnej nádrže Ružiná sa vypína hrad Divín, kedysi strážiaci cestu k stredoslovenským banským mestám. Samotná vodná nádrž Ružiná je počas horúcich letných dní jedným z najväčších ťahákov regiónu. Sever regiónu oplýva svojráznou romantikou odľahlých lazníckych usadlostí. Dedinky akoby na kraji sveta, ktoré dodnes obchádza zhon modernej civilizácie. Nádherný príklad súžitia človeka a prírody. Ideálne na oddych od technológií, relax v prírode či chalupárčenie. Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Lučenec a okolie z neba.

Michalovce a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Lučenec a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Lučenec a jeho nádherné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Lučenec a jeho okolie. Jedinečné fotografie z lietadla a drona vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Lučenec a okolie z neba aj online.