NOVINKA! Medzilaborce a okolie z neba

15 decembra, 2022

Knihy

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba! Najnovší prírastok Medzilaborce a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka okres Medzilaborce, ktorý sa nachádza v malebnom údolí horného toku rieky Laborec. Spoznajte Medzilaborce a ich okolie v originálnom pohľade a to z „neba“!

V malebnom údolí horného toku rieky Laborec sa rozkladá vskutku podmanivý kraj. Malým veľkým srdcom tohto regiónu je mesto Medzilaborce. Leží pod odvekým patronátom vrchu, miestnymi nazývanom Kamjana. Klenotmi mesta sú pompézny pravoslávny Chrám Sv. Ducha či impozantný gréckokatolícky Chrám sv. Bazila Veľkého. Kedysi bola v meste veľmi početná židovská komunita, ktorá do roku 1942 tvorila tretinu obyvateľov mesta. Modernou dominantou mesta i celého regiónu je Múzeum moderného umenia Andyho Warhola. Umelec prezývaný „kráľ pop-artu“ má rusínske korene, jeho rodičia sa narodili v neďalekej obci Miková.  V okolitých dolinkách je roztrúsených viacero malebných dediniek. Niektoré nemajú ani stovku obyvateľov a sú akoby vystrihnuté z rozprávky. V každej z nich nájdeme klenoty v podobe malebných Božích chrámov, ktoré ostali symbolmi lásky ľudu k Bohu a k prírode. Tým najvzácnejším je zrúcanina kláštora a kostola baziliánskej rehole v Krásnom Brode. Monastier zostúpenia Svätého Ducha bol založený v 14. storočí a priamo nadväzuje na cyrilometodskú tradíciu. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Inšpirujte sa a príďte Medzilaborce zažiť!

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme  Medzilaborce a ich okolie na leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Medzilaborce a ich jedinečné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Medzilaborce a ich okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Medzilaborce a okolie z neba aj online.