Prešov a okolie z neba!

29. 07. 2020Knihy, Novinky

Prešov a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba prichádza k vám. Najnovší prírastok Prešov a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné mesto a jeho okolie v originálnom pohľade na aký nie ste zvyknutý.

Skutočným klenotom (nielen) východného Slovenska je tretie najväčšie slovenské mesto Prešov. Mesto mnohých prívlastkov – metropola Šariša. V minulosti bolo jedným z najvýznamnejších miest a centrom vzdelanosti Uhorska.  Sídli tu druhé najväčšie východoslovenské divadlo – Divadlo Jonáša Záborského, ale aj Divadlo Alexandra Duchnoviča – jediné slovenské divadlo hrajúce v rusínskom jazyku. Stoja tu aj jedny z najväčších slovenských chrámov rímskokatolíckej, gréckokatolíckej aj pravoslávnej cirkvi. Čerešničkou je prešovská baroková kalvária – jedna z najkrajších na Slovensku.
Prešov je spolu s celým okolím známy aj ako región dolný Šariš. Relatívne nížinatý región je husto posiaty malebnými dedinkami. So slávnou históriou v múroch na región z výšky hľadia starobylé a majestátne hrady. Šarišský hrad sa týči na neprehliadnuteľnom Šarišskom hradnom vrchu. Na strmom kopci sa týči i mohutná zrúcanina Kapušianskeho hradu. Podstatne menšie, no nemenej zaujímavé príbehy ukrývajú zvyšky hradu Šebeš či Zbojníckeho hradu. Slanské vrchy však okrem hradov ukrývajú aj vzácne klenoty – opály. Slávne dubnícke opálové bane sú najstaršie opálové bane na svete a jediné v Európe.
A prečo „kraj nad zlato“? Známu rozprávku Soľ nad zlato určite poznáte. A práve v Prešove sa nachádza najvýznamnejšie soľné ložisko na Slovensku. Hoci sa tu dnes soľ už neťaží a nevarí, prešovská soľ zásobovala Rakúsko-Uhorsko po celé stáročia. Dnes je prešovský solivar unikátnym súborom historických objektov a patrí k našim najvýznamnejším technickým pamiatkam Slovenska. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. V knihe Prešov a okolie z neba tieto miesta navštívme a ukážeme vám ich pohľadom zhora, čo prináša celkom nový zážitok.

Prešov a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Prešov a okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný, ale aj zimný pohľad na krajinu. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Prešov a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Prešov a jeho okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Prešova a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Prešov a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This