Púchov a jeho okolie sa dočkal svojej knihy „z neba“

15 marca, 2021

Knihy, Novinky
Bardejov a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok  Púchov a okolie z neba z výnimočnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka mesto Púchov ležiace v údolí Váhu a v náruči krásnej prírody v originálnom pohľade  z „neba“!

Okolie Púchova leží v údolí Váhu pod odvekým dohľadom Bielych Karpát a Javorníkov. Púchov vznikol na významnej obchodnej križovatke, no jeho význam ešte viac vzrástol po výstavbe železničnej trate Púchov – Horní Lideč. Nazýva sa aj Železnica generála M. R. Štefánika a v roku 2018 oslávila svoje 80. narodeniny. Ruka v ruke so stavbou železnice rástol aj priemysel. V regióne má nezastupiteľné miesto aj sklárska tradícia. Tunajšie sklárne v Lednických Rovniach vyrábajú už od roku 1892.

Stáročným strážcom regiónu je hrad Lednica. Zrúcanina starobylého hradu sa týči na strmom skalnom brale. Nájdete tu aj  najmladšie slovenské kúpele v Nimnici. Poloha na slnečnom svahu, objatie malebných hôr a pokojný žblnkot vodnej nádrže z nich robia perlu medzi slovenskými kúpeľmi. Osobitným šarmom dýchajú aj lazy a kopanice roztrúsené po tunajších horáchV tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Vydajte sa spoznávať Púchov a okolie z neba!

Puchov

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Púchov a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä na jar a v lete.V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Púchov a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Púchov a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Púchov a okolie z neba aj online.