Zorganizovali sme prvý online krst knihy z edície Slovensko z neba

19 marca, 2021

Krst, Novinky
Vranov nad Toplou a okolie

Pretrvávajúca situácia stále neumožňuje organizovanie podujatí či rôznych kultúrnych akcii v našich mestách. Za to máme k dispozícii rôzne nástroje a prostriedky ako sa vynájsť. Výnimkou sme neboli ani my a prišli sme s myšlienkou pokrstiť knihu v online priestore. Prvá kniha, ktorá sa krstila online bola kniha leteckých záberov Vranov nad Topľou a okolie z neba.

Prvým online krstným otcom sa stal primátor Vranova nad Topľou, Ing. Ján Ragan, ktorý uviedol do života leteckú knihu svojho mesta a okolia. 

Celým krstom vás sprevádza naša média manažérka Andrea Farkašová, ktorá si k sebe prizvala autorov knihy Vranov nad Topľou a okolie z neba, Bohuša Schwarzbachera a Ľuboša Vyskoča. „Keďže sa nemôžeme stretnúť osobne na podujatiach, ktorých súčasťou by boli aj samotné uvedenia kníh do života, vytvorili sme preto online priestor. Po spracovaní konceptu, ako by mohol slávnostný akt prebiehať, sme naň pozvali krstného otca knihy priamo zo Zemplína“.

Symbolické uvedenie do života – vodou z rieky Topľa

Na online krst knihy prijal pozvanie primátor mesta Vranov nad Topľou Ing. Ján Ragan, a tak sa stal oficiálnym krstným ocom tejto fotopublikácie. Knihu uviedol do života poliatím vodou priamo z rieky Topľa, ktorá je typická pre región Zemplín. „Verím, že táto kniha bude reprezentovať mesto Vranov nad Topľou, jeho celý okres a mnohým ľuďom spraví radosť“, hovorí Ragan.

A ako prebiehalo samotné uvedenie knihy do života? Tak to si už pozrite v našom videu.

Zábery z neobyčajného pohľadu

Edícia leteckých kníh Slovensko z neba je najväčšou na svete. „Vydali sme už viac ako sto fotopublikácií a každú knihu slávnostne uvádzame do života. Žiaľ posledný rok to nie je veľmi možné, a tak sme sa rozhodli nájsť predsa len spôsob, akým budeme môcť vydaným titulom zapriať mnoho čitateľov a všetko dobré. Ďalšími publikáciami, ktoré pokrstíme v tomto online svete budú Levice a okolie z neba, Trebišov a okolie z neba a ďalšie tituly z edície Čarovné Slovensko ako Čarovný Spiš,“ približuje autor leteckých kníh, pilot a letecký fotograf Milan Paprčka.

Knihu Vranov nad Topľou a okolie z neba nájdete aj v našom e-shope, kde nájdete aj online listovač knihy.