Krupina a okolie z neba

27 septembra, 2021

Novinky

Vitajte v starobylom kráľovskom meste Krupina a jeho okolí, rozprestierajúcom sa na pomedzí Štiavnických vrchov a Krupinskej planiny. Vyrástlo v údolí rieky Krupinica, ktorá mala silný vplyv na vznik sídiel v historickom regióne Hont už od praveku.

V stredoveku tu ľudia často vítali uhorských kráľov a tí ich za to náležito odmenili mestskými výsadami. Krupina ich získala zároveň s Trnavou a je teda nielen jedným z najstarších miest Slovenska, ale aj strednej Európy.

Dlhá a bohatá krupinská história je tak výrazne prepletená s dejinami celej krajiny, že často siaha priamo do ohniska význačných udalostí. Mesto i neďaleké pevnosti Bzovík a Čabraď pomáhali úspešne brániť Európu pred náporom osmanských Turkov a napomáhali nerušenému rozvoju slávnych banských miest v srdci Slovenska. Krupina bola významným centrom evanjelického aj katolíckeho školstva a dala slovenskej kultúre také osobnosti ako Andrej Sládkovič, Elena Maróthy – Šoltésová, či Rudolf Geschwind, svetoznámy pestovateľ ruží.

Obce z okolia Krupiny, známe širokým lazníckym osídlením, vinárstvom a ovocinárstvom, nám zase už po dlhé veky rodia hontianske jablká, krupinské dudečky, jedinečné oskoruše, jedlé gaštany a povestné drevené jahody. Keď k týmto jedinečnostiam prirátame útulné kúpele v Dudinciach, nevídané kamenné obydlia v Brhlovciach alebo záhadné skalné skrýše, nazývané tesárskymi dúpencami, ešte výraznejšie sa odkryje paleta krásnych miest, vzácnych lokalít a starobylých pamiatok krupinského regiónu.

Nahliadnite z výšky na prírodu Štiavnických vrchov a Krupinskej planiny,  ornamentovanú historickými pamiatkami, úhľadnými dedinkami aj pôvabnými lazmi. Unikátne letecké fotografie v knihe Krupina a okolie z neba dokážu pre vás odhaliť aj tie najukrytejšie idylické zákutia s doslova vzdušnou ľahkosťou.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Krupina a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: osvaldova@cbs.sk .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.